Zaloguj się

» Dodaj ogłoszenie «

Wyszukaj ogłoszenia

Tylko u Nas Ogłoszenia Drobne, Reklama i Katalog Firm za darmo!!! Ogłoszenia prywatne ze zdjęciem zostaną wypromowane na pierwszej stronie przez administratora!!! U nas za nic nie płacisz, a ogłoszenia ukazują się też na Facebooku oraz ogólnopolskim portalu Superkram.pl
Pogoda
Facebook
Box tekstowy
Newsletter
W OgłoszeniaBielsko.pl znajdziesz newsletter na każdy temat związany z tematyką ogłoszeń. Aby zamówić newsletter i zawsze wiedzieć o najważniejszych wydarzeniach wpisz swój adres e-mail w poniższym polu.


Katalog firm
Wybierz kategorię:

Szukaj:
Poleć stronę znajomemu


Linki sponsorowane
Numer ogłoszenia: 8699
Następne
SENSO Terapia psychologiczna i neurologopedyczna dziecięca
Cena: 0,00 PLN

Podziel się:


Zdjęcia Wideo Mapa Kontakt


Ogłoszenia Bielsko
Firma: Senso
   
Miasto: BielskoBiała
   
dodano: 2018.02.21
ważne do: 2018.05.22
wyświetleń: 107


Szczegóły oferty:


Terapia ESDM

The Early Start Denver Model to całościowy model wczesnej interwencji terapeutycznej przeznaczony dla małych dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku od 1 do 5 lat. Twórcami metody są międzynarodowi eksperci w dziedzinie autyzmu - psycholodzy dr Sally Rogers i dr Geraldine Dawson. Terapia ESDM poszerza umiejętności poznawcze i językowe dzieci oraz zwiększa ich udział w interakcjach społecznych oraz zdolność podejmowania inicjatywy, co zostało potwierdzone w badaniach naukowych. Zmniejsza także nasilenie objawów autyzmu, równocześnie poprawiając zachowanie i polepszając umiejętności adaptacyjne dziecka.

W terapii ESDM najważniejsza jest pozytywna relacja z dzieckiem. Terapeuta wspiera spontaniczną inicjatywę dziecka do wchodzenia w interakcję, dba o naprzemienność w relacji i obustronne zaangażowanie w procesie terapii, w umiejętny sposób optymalizując motywację dziecka do uczenia się nowych zachowań. Jest wrażliwy na sygnały płynące od dziecka i dba o to, aby pozytywne emocje towarzyszyły każdej podejmowanej wspólnej aktywności, aranżując proces zdobywania nowych umiejętności w przyjazną i naturalną dla dziecka w tym okresie rozwojowym zabawę. To właśnie w zabawie są zanurzone wszelkie działania terapeutyczne pozwalające osiągać zamierzone cele, co czyni terapię w modelu ESDM naturalną i przyjazną dziecku.

Punktem wyjścia do terapii w modelu ESDM jest diagnoza umiejętności dziecka przy pomocy szczegółowej Karty Obserwacyjnej podzielonej na osiem sfer funkcjonowania dziecka, obejmujących wszystkie sfery rozwoju zaburzone przez autyzm. Stanowi ona podstawę do opracowania szczegółowego programu terapeutycznego z użyciem skal rozwojowych, które zawierają cele opracowane indywidualnie dla potrzeb dziecka. Podczas każdych zajęć terapeuta odnotowuje postępy dziecka w osiąganiu założonych celów terapeutycznych. Co trzy miesiące zespół terapeutyczny wraz z rodzicami aktualizuje program terapeutyczny, dokonując ponownej oceny umiejętności dziecka i wytycza dla niego nowe cele. Rodzice są ważną częścią procesu terapeutycznego pomagając dziecku przenosić nowo nabywane umiejętności w inne środowiska.


Reklama
Aktualności